Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux Mint 17.2 i problem z podłączeniem routera

Zaczęty przez Adrian111, Grudzień 02, 2015, 02:33:37 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Adrian111

Witam
Używam systemu Linux Mint 17.2 i routera Linksys WAG200G z którym łączyłem się przy pomocy kabla.
Wszystko działało prawidłowo tylko dzisiaj coś się stało że komputer w ogóle nie łączy się z routerem.
Niczego ostatnio nie zmieniałem,wgrałem wczoraj jakieś aktualizacje ale dzisiaj rano wszytko działało prawidłowo,dopiero jak włączyłem go później to był ten problem.
Na razie wyłączyłem zaporę sieciową,podłączałem od nowa wszystkie kable i nic to nie daje a zielono-żółta lamka w gniezdzie ethernet świeci się tak jak zawsze.
Podłączyłem laptopa z Windowsem XP przy pomocy tego samego kabla i w nim wszystko działa prawidłowo.
Płyta główna w moim komputerze to 9 letnia ECS P4M890T-M2 więc bardzo możliwe że po prostu padło gniazdo.
Co powinienem zrobić żeby to naprawić albo żeby upewnić się że uszkodzona jest płyta główna?

pavroo

#1
Jeśli problem powstał po instalacji aktualizacji, to proponuję abyś zgłosił to na forum Minta.
Alternatywnie, sprawdź czy problem istnieje po uruchomieniu nowego nośnika live Mint 17.3.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Adrian111

Nie wiem jak to się stało ale dzisiaj wieczorem włączyłem komputer i wszystko działa normalnie,samo się naprawiło.
Do tej pory wszystko jest w porządku.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum