Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Powrót do czystego Ubuntu z Lubuntu

Zaczęty przez Masterluigi, Listopad 21, 2015, 09:40:13 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Masterluigi

Witajcie ostatnio zainstalowałem bratu środowisko Lubuntu, jednak uparł się on aby do wrócić, próbowałem wszystkiego jednak nic to nie daję, w końcu za pomocą programu synaptics usunąłem kilka lxde-pakietów, teraz po załadowaniu systemu nie uruchamia się pasek dolny oraz tapeta nie jest skalowana a powielana, co mogę zrobić?

Albedo 0.64

Witaj.
Najprostszy i najszybszy sposób na całkowitą zmianę rodowiska to reinstalacja systemu. Według tego, co opisujesz wnioskuję, że usunąłeś pliki LXDE ale pozostał manager okien Openbox. Aby cokolwiek teraz zrobić należy użyć ppm na pulpicie by wywołać menu aplikacji. Następnie można wybrać z listy Synaptic i zainstalować pakiety środowiska Unity i metapaczki Ubuntu (ubuntu-meta-cośtam) które doinstalują brakujące komponenty i zależności. Na przyszłość radzę wydzielić osobną partycję na katalog domowy, wtedy można przeprowadzić reinstalację bez formatowania tej partycji i utraty danych. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Masterluigi

#2
Dzięki za odpowiedź, przed nią jednak włączyłem terminal (alt+f2), zaktualizowałem pakiety itd. Po restarcie po części wróciło stare środowisko (wygląd okien, tapeta...) system jednak działał bardzo wolno, okazało się również że teraz ppm nie działa a alt+f2 nie otwiera okna "uruchom"


środowisko tekstowe działa...



Albedo 0.64

Możesz próbować odzyskać system przez konsolę lub Openbox, w tym celu uruchom sesję Openbox podczas logowania, system powinien działać wyraźnie szybciej. Podczas operacji na środowiskach graficznych najpierw trzeba doinstalować nowe a potem dopiero usuwać stare. Mając dostęp do danych wykonaj kopię zapasową plików i zrób świeżą instalację z wydzieleniem katalogu domowego. W ten sposób w ciagu godziny masz po problemie.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum