Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Lubuntu - nie dziala WIFI, pendrive, a rozdzielczość jest ograniczona

Zaczęty przez LesioPiesio, Listopad 09, 2015, 07:08:55 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

LesioPiesio

Czołem,
Jestem dwa tygodnie po mojej pierwszej instalacji jakiegokolwiek Linuxa. Z racji na dosyć słaby komputer, padło na Lubuntu. Do wczoraj byłem całkowicie zadowolony i z chęcią kontunuowałbym współpracę, ale..

Nic specjalnego na komputerze nie robiłem. Ot zwykłe używanie internetu i może w międzyczasie jakaś aktualizacja.
Ale wczoraj, po regularnym uruchomieniu systemu, zorientowałem się, że:
1. Rozdzielczość została zmieniona na 800x600 (nie da się zmienić, brak możliwości wyboru)
2. Nie działa wifi (nie wyszukuje żadnych sieci)
3. Częściowo nie działa usb - pendrive nie działa w trakcie działania systemu, ani jako bootable usb. O dziwo mogę przeglądać podłączony telefon Samsung.

O co może biegać? (mogę być w błędzie, ale mam wrażenie, że to jakiś "tryb awaryjny")
Czy da się to naprawić? (bez instalacji systemu na nowo)
Jak zainstalować system na nowo, jeżeli nie odpala mi bootable USB, a nie mam cd?

Komputer to Asus x200m
Będę baaaardzo wdzięczny za pomoc.
Służę dodatkowymi informacjami. Korzystam z drugiego komputera.

Pozdrawiam,
Leszek

pavroo

Cześć
Instalacja, również nowego jądra mogła trochę namieszać.
Spróbuj uruchomić system an starszym jądrze:
- podczas startu komputera, po wyświetleniu menu (grub), wybierz zaawansowane opcje
- następnie wybierz Ubuntu z jądrem o niższym numerze, jeśli takie istnieje
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Albedo 0.64

Witaj.
Ubuntu w wersjach testowych jest poligonem dla ochotników, polecam używanie bieżącej wersji stabilnej (LTS). Opisywane przez ciebie objawy mogą wynikać z błędów podczas aktualizacji ale może być to awaria sprzętu. Najlepiej zawsze mieć pod ręką płytę ze sprawdzoną dystrybucją live by w każdej chwili móc zdiagnozować objawy. Jeśli system w trybie live będzie działać prawidłowo to znaczy, że wina leży po stronie oprogramowania. Jeśli wcześniej poprawnie działający system wyświetla błędy lub nie chce się prawidłowo uruchomić, trzeba szukać sprzętowej przyczyny. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

LesioPiesio

Panowie, dziękuję za wypowiedzi. Udało mi się już wszystko naprostować:)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum