Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ustawianie hasła użytkownika i roota

Zaczęty przez drejk, Listopad 06, 2015, 10:40:13 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

drejk

Witam, po instalacji system nie zapytał mnie o hasło roota i nazwę użytkownika.
Teraz jak chcę ustawić hasło użytkownika to system żąda starego hasła. Z ustawieniem hasła roota też jest problem, mogę ustawiać je cały czas nie podając poprzedniego, tak jakby system nie zapamiętywał ustawień. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

pavroo

Generalnie Knoppix jest doskonałym systemem live, a instalacja na dysku jest opcją, która nie jest zalecana.
Jeśli zależy Ci na stabilnym systemie zainstalowanym na dysku to proponuję Debiana z gałęzi stabilnej.

Tak czy inaczej. system zapisuje ustawienia osobiste, jeśli zainstalowany (skopiowany) jest na dysk USB.
http://linuxiarze.pl/knoppix1/
Domyślny użytkownikiem jest root, w systemie brak jest 'normalego' usera.

Tak więc, jak na wstępie, jako system live tak, jako zainstalowany na dysku - coś innego.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

drejk

#2
Dziękuję za odpowiedź . Właśnie w pracy zacząłem używać Knoppixa w wersji Live na USB. Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem Linuksa, korzystam z niego raptem dwa miesiące ale jestem zachwycony. Z Windows korzystam teraz tylko jak muszę. Testowałem jak na razie Ubuntu 14.10, Mint 17.2, Debian 8, Kali 2.0 i Knoppix. Mam na dysku jeszcze Slackware, Archlinux i FreeBSD dzisiaj przetestuję.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum