Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z połączeniem internetowym UBUNTU 14.04

Zaczęty przez najdi77, Listopad 05, 2015, 12:47:37 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

najdi77

Witam serdecznie, na wstępie chciałbym zaznaczyć (przeprosić za niewiedzę i prosić o wyrozumiałość), że użytkownikiem ubuntu i linuxa generalnie, jestem od wczoraj, aczkolwiek bardzo zdeterminowanym, aby w tym środowisku pozostać na dłużej :)

Przechodząc do rzeczy,

mam problem z połączeniem internetowym - na kablu (po instalacji przy pierwszym uruchomieniu Internet był, po zainstalowaniu aktualizacji odłączeniu kabla i ponownym go podłączeniu, nie udało już mi się nawiązać połączenia z Internetem) Sieć jest wykrywana przez system.

Na wifi podobnie - sieć jest wykrywana, udaje się nawiązać połączenie, jednak dostępu do Internetu nie ma.

Ubuntu posadzone jest obok windowsa 10 na którym wszystko działa bez zarzutu.

Ubuntu 14.04.1PL Triumfalna Turkawka
Mój laptop to asus ksv-53
Karty sieciowa: Qualcom Atheros AR9258 Wireless Network Adapter
Mam także Asus USB N10 wireless - aczkolwiek tej ubuntu nie widzi w ogóle - aczkolwiek może zainstalowanie do niej sterowników będzie łatwiejsze niżeli naprawa zaistniałej sytuacji? :P




pavroo

Witaj
Podłącz dodatkowa kartę Asus-a i pokaż wszystko, co wyświetlą polecenia:
lspci
lsusb
cat /etc/network/interfaces
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum